بزرگترین مشکلی که بیشتر هنرجویان و یا خانواده آنها بعد از ثبت نام در کلاس های آموزش پیانو با آن مواجه می شوند این است که چه پیانویی هم از نظر کیفیت و هم از نظر قیمت برای خرید مناسب است؟ به همین خاطر اگر قصد خرید پیانو دارید پیشنهاد می کنم قبل از اقدام ،نکات خرید پیانو را مطالعه کرده و با انواع و ویژگی های آنها آشنا شوید تا بتوانید با خیالی راحت و آگاهانه پیانوی مورد نظر خود را انتخاب کنید چراکه این روزها بازار خرید و فروش پیانو بسیار گرم است و تنوع بسیاری در آن می باشد پس نیاز است پیش از خرید با آنها آشنا شوید.

قیمت پیانو

همانطور که می دانید پیانو از جمله سازهای گران قیمت می باشد به طور کلی می توان گفت دلیل گران بودن پیانو ساخت و پیاده‌سازی مکانیسم پیچیده اکشن ساز و همین‌طور مواد به‌کار رفته در آن می باشد. اگر به دنبال پیانویی با قیمت پایین تر می گردید به تازگی سری جدید پیانوها در بازار عرصه شده که به آنها پیانوهای دیجیتالی می گویند و قیمت آنها از پیانوهای آکوستیک به مراتب کمنر می باشند.

قیمت خرید پیانو
کوک بودن پیانو

کیفیت صدای پیانو

کیفیت صدا و تون آن به همراه کیفیت کلید های پیانو مواردی هستند که باید هنگام خرید ساز به آنها توجه نمایید. این دو عامل مهمترین تاثیر را در انتخاب آنها دارد زیرا افراد حرفه ای به دنبال نوازندگی راحت و صدایی زیبا می باشند.انتخاب این دو مورد کنار هم برای افراد عادی کمی دشوار است علاوه بر این از دیگر عواملی که می‌تواند در کیفیت صدای پیانو تأثیرگذار باشد کوک بودن پیانو می باشد.البته کوک بودن و یا نبودن پیانو های دیجیتال با دیگر پیانوها متفاوت است چراکه در این نوع از سیستم های الکترونیکی استفاده شده و کیفیت و کوک آنها ثابت است و هیچ تغییری نخواهند کرد.

انواع پیانو

پیانو اسپینت: جز ارزان ترین و محبوب ترین پیانوها می باشد و ارتفاع آنها حدودا 90الی100سانتی متر می باشد.

پیانو دیواری: پیانوی دیواری انواع زیادی دارد که می تواند همه سلیقه ها را در بر گیرد و می توانید بسته به این که مبتدی و یا حرفه‌ای هستید راتفاع پیانو دیواری را معین کنید.

پیانو دیجیتال: این نوع پیانو با کمک تکنولوژی تولید صدا می کند و صدای آنها مانند پیانو آکوستیک می باشد و به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده.

پیانو کنسول: پیانو کنسول در ایران کمتر به فروش می رسد ولی در کل بدنه ی مقاومی دارند و ارتفاع آنها  بین 100الی110 سانتی متر می باشند.

انواع پیانو

اگر قصد خرید و یا فروش پیانو دارید می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید